Російська агресія завдала Україні $100 млрд збитку - експерт Atlantic Council

22 березня 2018, 10:40

Економічні втрати України від агресії Росії в Криму та на Донбасі склали щонайменше $100 млрд.

Про це йдеться у звіті експерта американського аналітичного центру Atlantic Council Андерса Аслунда, передає Голос Америки.

За його даними, Крим та окупована частина Донбасу забезпечували 14% внутрішнього валового продукту (ВВП) України - більше $27 млрд втрачено в Криму і $73 млрд на Донбасі.

Відео дня

Експерт оцінює нафтогазові ресурси найбільшою втратою в Криму, оцінивши їхній запас в $30-40 млрд.

За підрахунками Аслунда, втрати банківських активів Україною склали $1,8 млрд у Криму і $4,4 млрд на Донбасі.

Як відзначив президент компанії IRE USA Inc. Пол Томас, населення також отримало великі втрати від російської агресії. Так, ціни на житло, яке лишилося неушкодженим, впало на 80% в Криму і на 50% на Донбасі.

У свою чергу, заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків повідомив, що із втратою Криму Україна втратила 3,6% ВВП, 1,5% екпорту, 80% нафтових покладів (1,6 трлн куб. м), 10% портової інфраструктури, у тому числі 4 млн т зерна.

Втрати на Донбасі становлять 15% ВВП, 25% промисловості, 23% товарного експорту, $4,3 млрд активів банків.


Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав в ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя.

Міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію та анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ були застосовані економічні санкції.

Показати ще новини
Радіо NV
X