Україна оскаржила рішення СОТ у спорі з РФ щодо вагонів

27 серпня 2018, 16:13

Україна подала апеляцію на рішення групи експертів Світової торгової організації (СОТ) щодо спору з РФ щодо обмежень на поставки в РФ залізничних вагонів і стрілочних переводів.

Про це повідомили у СОТ.

Раніше повідомлялося, що експертна група СОТ в кінці липня поточного року, згідно з поширеним звіту організації, відхилила ключові вимоги України в рамках суперечки з РФ про постачання залізничного обладнання, зокрема, відхилила вимогу визнати системність порушень з боку Росії.

Відео дня

Експертна група порахувала, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як в загальному, так і у відношенні до залізничного обладнання зокрема.

Експерти СОТ також визнали неможливість сертифікуючого в РФ органу проводити інспекції зазначеної продукції в Україні з квітня 2014 по грудень 2016 року, внаслідок чого не були продовжені діючі сертифікати.

При цьому експертна група погодилася з Україною в тому, що, видавши 14 приписів про припинення сертифікатів відповідності, Росія застосувала дискримінаційні умови доступу до ринку для українських виробників у порівнянні з російськими і європейськими.

Крім того, група визнала порушення Росією її зобов'язань, коли вона не визнала сертифікати, видані в інших країнах Митного союзу.

Нагадаємо, що Україна подала позов до СОТ ще в жовтні 2015 року, вважаючи, що Росія з 2013 року необгрунтовано вводила обмеження на поставку українських вагонів, анулюючи відповідні сертифікати. На думку заявника, обмеження торкнулися продукції Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського стрілочного заводу, Азовзагальмаш і Харківського машинобудівного заводу ФЕД, в зв'язку з чим експорт з України товарів групи 86 (згідно з УКТ ЗЕД) скоротився з $1,7 млрд в 2013 році до $51 млн в січні-липні 2015 року.

У позові зазначалося, що Україна неодноразово, але безуспішно, намагалася вирішити питання на рівні відповідних комітетів організації торгівлі, в зв'язку з чим вдалася до процедури врегулювання суперечок в СТО.

Представник Мінекономрозвитку РФ раніше пояснював, що обмеження були пов'язані з проблемами з сертифікацією української продукції. Позиція російської сторони полягає в тому, що РФ діє в повній відповідності з правилами СОТ.

Нагадаємо, що Україна оскаржила рішення СОТ, прийняте 20 липня в користь Росії в справі про введення мит на добрива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X