Україна оштрафувала авіакомпанії РФ майже на 3 млрд грн

19 вересня 2017, 16:06
283
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна оштрафувала авіакомпанії РФ майже на 3 млрд грн - фото

Порушників-авіакомпаній РФ налічується понад 40

Державна авіаційна служба (Державіаслужба) України за період введення санкцій проти авіакомпаній, які порушили повітряний простір України, застосувала до них більше 20 тис. штрафів на загальну суму 2,7 млрд грн

Про це повідомили в Державіаслужбі, передає Інтерфакс-Україна.

За даними Державіаслужби таких порушників-авіакомпаній РФ налічується більше 40, серед них, зокрема, Аерофлот, Вім авіа, Газпром авіа, Ред Вінгс, Росія, Алроса, Уральські авіалінії, Ямал, ЮТейр, Трансаеро, 224 авіазагін, Когалимавіа Сокіл, Барс Аеро та ін.

Санкції до порушників застосовані у вигляді штрафу за кожне порушення в розмірі 8 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (136 тис. грн).

Факти правопорушень фіксуються на підставі даних автоматизованої системи управління повітряним рухом Aircon 2100.

"У той же час щодо кількості порушень в розрізі авіакомпаній, зведений облік Державіаслужбою не ведеться, тому надати зазначену інформацію не представляється можливим", - пояснили у відомстві.

Відносно механізму стягнення Державіаслужба зазначає, що, згідно з Повітряним Кодексом України, якщо штраф не сплачено у 15-денний термін з моменту отримання постанови про його накладення, примусове стягнення здійснює Державна виконавча служба.

Станом на 15 вересня 2017 року із зазначеної суми в 2,7 млрд грн жодна штрафна санкція не була оплачена.

Разом з цим Державіаслужба спільно з Міністерством інфраструктури та Міністерством закордонних справ в рамках компетенції вживає заходів щодо поводження в міжнародні судові інстанції для врегулювання ситуації з оплати зазначеної заборгованості та недопущення порушень використання повітряного простору України.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко указом від 16 вересня ввів в дію рішення РНБО від 2 вересня 2015 року, Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), під які підпав ряд російських авіакомпаній, в тому числі найбільша - Аерофлот. Аналогічні санкції введені відносно й інших державіакомпаній РФ.

Як повідомлялось раніше, рішення про заборону польотів в Україну цих російських авіакомпаній уряд прийняв 25 вересня. Через кілька днів стало відомо, що Федеральне агентство повітряного транспорту РФ повідомило авіакомпанії України про введення заборони на використання повітряного простору Росії з 25 жовтня.

Зі свого боку, Державіаслужба України від 1 жовтня направила в Росавіації лист з проханням роз'яснити, чим викликане введення санкцій проти українських авіакомпаній.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9116
Економіка

Вчора, 09:11

thumb img
Голобородько МВФ посилав, але так не буде. Ніхто не збирається сваритися - Зеленський
6693
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
6672

Головне

Країни

Сьогодні, 14:41

thumb img
Де була земля, тепер море. Наслідки катастрофічного циклону в Південній Африці в 10 фотографіях
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:44

thumb img
Єврокомісія оштрафувала Google на 1,5 млрд євро
Компанії/Ринки

Сьогодні, 16:04

thumb img
Кабмін змінив статут Нафтогазу на свою користь