Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна опинилася на останньому місці серед країн Європи у рейтингу економічних свобод

4 лютого, 11:58
939
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україні все ще найбільше заважає корупція, серед хорошого - зміни, які позначилися на монетарній свободі

Україна посіла 150 місце зі 186 країн у щорічному Індексі економічної свободи у світі за версією американського дослідницького центру The Heritage Foundation, набравши 51,9 бали (максимум 100).

Водночас ці ж показники дозволяють Україні посісти 44 місце серед країн Європи, а це останнє місце за цією вибіркою.  

У попередньому році в цьому ж рейтингу Україна займала 166 місце зі 180 країн зі 48,1 балами.

Згідно з коментарем HF, Україна потребує ефективної боротьби з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств і вдосконаленні законодавчої бази і верховенства права.

Порівняно з минулорічним звітом (за 2016 рік) загальна оцінка української економіки зросла на 3,8 бали, що відображає поліпшення у восьми з 12 показників економічної свободи. Аналітики виокремили "особливо значне покращення монетарної свободи та свободи інвестицій".

Аналітичний центр, пов'язаний з Трампом, закликав озброїти Україну

 

Нагадаємо, за підсумками 2015 року (представлений у 2016 році) Україна посіла 162 місце зі 178 країн у рейтингу The Heritage Foundation.

НБУ оцінив зростання економіки за рік


Рівень свободи економік країн світу розраховується по середньому арифметичному з 12 показників (раніше було 10), серед яких: свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектору, інвестицій, праці, монетарна і фіскальна свобода, гарантії прав власності, розміри бюрократичного апарату, ступінь захисту від корупції. Таким чином, теоретично в "абсолютно вільній економіці" в результаті може вийти 100 балів, а там, де свободи немає в принципі, – нуль.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися