У травні Україна отримає від Заходу лише $2 млрд допомоги замість $5 млрд — Марченко

25 травня, 12:38
Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:epravda.com.ua)

Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:epravda.com.ua)

У травні Україна не отримає від міжнародних партнерів необхідні їй $5 млрд для фінансування дефіциту держбюджету в умовах повномасштабної війни з РФ.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

У травні Україні отримає від міжнародних партнерів $2 млрд для фінансування дефіциту бюджету замість необхідних $5 млрд.

Відео дня

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час онлайн-дискусії, організованої Atlantic Council, передає Інтерфакс-Україна.

« Сьогодні ми отримали лише $1,2 млрд. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до $2 млрд, але не $5 млрд», - заявив Марченко.

Частково Мінфін України може закрити проблему ліквідності через військові облігації. Проте за місяць через цей інструмент міністерство може залучити до $1 млрд.

Також НБУ намагається підтримати уряд у такий історичний момент, що абсолютно узгоджено з міжнародними партнерами, додав Марченко.

« Ми не використовуємо цей інструмент ( фінансування Нацбанку - ред.) як ключовий. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до центробанку», - наголосив голова Мінфіну.

Раніше повідомлялося, що міністри фінансів країн G7 домовилися надати Україні $19,8 млрд . фінансової допомоги.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X