Україна націлилася до кінця року отримати рішення СОТ у справі проти Росії

4 липня 2018, 14:04

Україна розраховує на винесення до кінця поточного року остаточного рішення за скаргою проти Росії в межах розгляду у Світовій організації торгівлі (СОТ).

Справа стосується введених з 2016 року обмежень РФ на транзит вантажів з України в Казахстан і Киргизію.

Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) в середу, 4 липня.

Відео дня

"Зараз справа перебуває в активній стадії, рішення очікується наприкінці 2018 року", - йдеться в повідомленні міністерства.

Україна вважає ці обмеження непрозорими, невиправданими, політично мотивованими, такими, що мають дискримінаційний характер і не відповідають міжнародним зобов'язанням Росії, і свідчать про торгову агресію РФ проти України.

"Позиція України полягає в тому, що дії Росії не відповідають її зобов'язанням в рамках СОТ, тому мають бути скасовані", - зазначає МЕРТ.

Як повідомлялося, Росія продовжила обмеження на перевезення товарів з України до 1 січня 2019 року. У зв'язку з цим транзит вантажів з України (автомобільним і залізничним транспортом) в Казахстан і Киргизію здійснюється тільки з території Білорусі. При цьому на вантажах повинні бути встановлені засоби ідентифікації (пломби), що використовують російську систему супутникової навігації ГЛОНАСС. Дані обмеження діють з січня 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X