Україна направить пропозицію Росії щодо реструктуризації разом з іншими кредиторами - Яресько

31 серпня 2015, 10:08
Кабінет міністрів після остаточного узгодження й оформлення пропозиції про реструктуризацію єврооблігацій направить одночасно всім їх власникам, у тому числі й власникам так званих "російських" дворічних єврооблігацій на 3 млрд дол., повідомила міністр фінансів Наталія Яресько

"Зараз підписали індикативні умови. Кабмін схвалив все це, тепер подаємо законодавство до Верховної Ради на наступному тижні, щоб все це узаконити. Як тільки приймемо ці закони, і президент підпише, тоді ми робимо так звану юридичну пропозицію через систему custodian", - сказала Яресько в ефірі Громадського.ТБ, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У зв'язку з цим Яресько зазначила, що до виконання цих умов вона не може зробити офіційної пропозиції Росії про реструктуризацію.

"Мені потрібно мати законні ці інструменти. Тоді юридично всім одночасно подаються однакові умови. Всі вони (рівні) кредитори: або можуть прийти і погодитися, або ні", - пояснила міністр.

При цьому вона підкреслила, що Україна ще навесні нарівні з усіма кредиторами запросила власників "російських єврооблігацій" до участі в переговорах про реструктуризацію, однак вони проігнорували цю пропозицію. Тоді, за словами Яресько, до спеціального комітету кредиторів увійшли лише чотири кредитора, які володіють 9 млрд дол. боргу з 22 млрд дол., включених до периметру реструктуризації.

Говорячи про "російські" єврооблігації, Яресько зазначила, що згідно з міжнародними правилами щодо реструктуризації, всі інструменти повинні бути трактовані однаково. "Всі суверенні єврооблігації, всі котируються на Ірландській біржі, все за законами Великобританії. Це не кредит від уряду, я зараз не можу трактувати їх інакше. Оскільки в будь-який момент вони можуть бути продані, ми повинні всім дати рівні умови", - сказала глава Мінфіну.

Нагадаємо, 27 серпня глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон в розмірі 7,75% за паперами з усіма термінами обігу.

Відразу ж після новин про успішну операцію Російська Федерація в особі російського міністра фінансів Антона Сілуанова заявила, що не буде брати участь в реструктуризації боргу України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію, яка єдиною з країн відмовилася вітати домовленості України з кредиторами про реструктуризацію боргу, що передбачають списання 20% основної суми, наслідувати приклад комітету кредиторів.

Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X