Україні бракує газового лобі в Європі - Нафтогаз

23 лютого 2018, 13:43

Український парламент має максимально швидко сформувати критерії підбору переможця в конкурсі на спільне управління газотранспортною системою України (ГТС).

Про це заявив голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв, передають Українські Новини.

"Нам потрібен терміново голос іноземного партнера в Європі, який буде допомагати нам лобіювати, щоб транзит залишився в Україні", - додав він.

Відео дня

Він також зазначив, що уряд Німеччини планує надати остаточний дозвіл на будівництво російського газопроводу Північний потік-2 вже у березні.

"За нашою інформацією, в березні уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво Північного Потоку-2", - заявив він.


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


У грудні 2017 року Коболєв заявляв, що завданням Нафтогазу на 2018 рік є зупинка проекту Північний потік-2 шляхом реформування української ГТС.

У 2017 році Сполучені Штати запроваджували санкції, що передбачають покарання європейських компаній, які беруть участь в проекті Nord Stream 2 і інших російських енергетичних проектах в Європі.

На початку листопада Єврокомісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі, на російський Північний потік-2. Згідно з нею, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові.

Єврокомісія вирішила включити морські трубопровідні ділянки в список об'єктів, підконтрольних цим правилам. Раніше вони діяли тільки стосовно сухопутних маршрутів.

12 листопада голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте заявив, що Північний потік-2 не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Наприкінці листопада США зайняли жорстку позицію щодо російського газопроводу в обхід України.

8 грудня контракти на всі матеріали, обладнання та послуги, необхідні для будівництва газопроводу Північний потік-2, підписано.

12 грудня гірське управління німецького міста Штральзунд дозволило будівництво газопроводу Північний потік-2 на частині континентального шельфу Німеччини.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

29 січня Польща вимагала застосування санкцій США до Північного потоку-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X