Україна на світовому IT-ринку: 10 найцікавіших фактів — інфографіка

11 грудня 2017, 17:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Багато країн і бізнесів програють битву з IT, і Україна - серед них, вважають автори опублікованого дослідження. Вони зазначають: українську IT-індустрію помилково вважають заміною застарілої металургії та сировинного сільського господарства

Агентство Top Lead за сприяння компанії IDC та BusinessViews опублікували інфографічний атлас IT-індустрії України. Автори дослідження намагалися відобразити картину: від стану IT-індустрії до її ролі на глобальному ринку IT.

Відео дня

Інфографіка відображає "протверезні та обнадійливі" факти і розповідає, з чого складається глобальний ринок IT, яке місце на ньому займає Україна, яка структура української IT-індустрії та чому в нашій країні інформаційні технології розвиваються однобоко. Крім того, автори дослідження розкрили, як IT змінює світову економіку і впливає на бізнес.

НВ Бізнес вибрав 10 найбільш красномовних графіків з довідника.

Як відзначають автори дослідження, розвинені зараз країни в минулому були схожі на сучасну Україну, у якій сьогодні є проблеми з технологіями, які створюють найбільшу додану вартість.

У країн, які змогли забезпечити добробут своїм громадянам, є спільна риса: вони досягли успіху в розвитку технологій. Уряди створили відповідні умови (і на цьому їх втручання закінчилося), інноватори за рахунок вкладених коштів бізнесу отримали можливість для застосування своїх розробок, які в результаті бізнес використовував для того, щоб стати ефективніше.

При цьому експерти попереджають: Україні потрібно поспішати з розвитком галузі, оскільки вартість технологій падає: якщо 10 років тому розшифрувати геном людини коштувало $10 тис., то зараз - в десять разів менше. А ще через десяток років це буде коштувати всього $100.

У України все ще є шанс встигнути за такими темпами змін: створити такі умови, щоб українські програмісти і вчені не виїжджали з країни, а працювали в Україні, щоб сюди приїжджали працювати іноземці, а міжнародні компанії відкривали тут свої штаб-квартири.

Багато країн і бізнесів програють битву з IT, і Україна - серед них. Автори дослідження зазначають, що У глобальному масштабі успіх української IT-індустрії непомітний (хоча темпи зростання приємно дивують навіть на тлі світових лідерів).

Технології мають безпосередній вплив на економіку. У рейтингу рівня витрат на IT та залежності від цього рівня економічного розвитку Україна ($32,2 ВВП на особу) займає одне з останніх місць (за даними за 2015 рік). Нижче за цим показником хіба що Індія.

Низький рівень споживання ІТ в Україні одночасно є і наслідком, і причиною низького рівня економічного добробуту. Оскільки основою економіки України є сировина, а не технологічна індустрія, це зумовлює відставання у темпах розвитку від розвинутих країн.

Обсяг внутрішнього ринку ІТ — це важливий економічний показник. Він показує, наскільки в країні розвинені інформаційні технології у порівнянні з іншими країнами.

IT-індустрію України помилково вважають заміною застарілої металургії і сировинному сільському господарству. Важливе уточнення: в Україні розвинений лише один її сегмент - аутсорсинг. Два інших, створення готового ПО і "заліза", розвинені погано.

Обсяг ринку аутсорсингу України становить $1,1 млрд, і на глобальному IT-ринку наша країна - дрібний гравець. Наприклад, ринок Індії - $3 млрд, ринок Британії - $7,1 млрд.

І тенденції ринку такі, що Україна і далі втрачає свої позиції. Український IT-експорт мало того, що незначний в порівнянні з нашими конкурентами, до того ж, в останні роки ще й знижується.

Україна — невеликий гравець на ринку експорту ІСТ (ІТ+телеком). Наприклад, обсяг експорту ІСТ Польщі у 5 разів більший за український.

Інвестиції в IT грають важливу роль в українській економіці. IT-індустрія створює 4% ВВП країни.

Але держава ніяк навмисно не підтримувала галузь або навіть не створювало умов для її зростання, а навпаки. В результаті через відсутність умов для зростання українська IT-індустрія скорочується.

Але є і хороша новина: внутрішній ринок IT в 2016 році виріс набагато сильніше, ніж у інших країн. Загальне зростання IT-ринку склав 22%. У той же час розвинені світові ринки ростуть не більше ніж на 5% в рік.

Ринок IT складається з трьох сегментів: hardware - "заліза", packaged software - готового ПО і services - послуг. У 2016 році всі ці сегменти показували зростання, за прогнозами, всі вони будуть рости ще більше. Так, український ринок "заліза" виріс з $1,2 до $1,5 млрд; ринок готового ПО виріс з $0,11 до $0,12 млрд; ринок послуг зріс з $0,18 до $0,19 млрд.

Атлас IТ індустрія в Україні підготували агентство Top Lead за сприяння аналітичного партнера IDC та партнерів: юридичної фірми AEQUO Law Firm та компаній Baker Tilly і SI BIS, а також BusinessViews.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X