Україна на місяць продовжила пошук інвесторів для управління ГТС

5 лютого 2018, 16:59

Україна до 1 березня 2018 року чекає від потенційних партнерів заявок на участь в управлінні газотранспортною системою (ГТС). Відповідне продовження термінів затвердив Кабінет міністрів.

Про це повідомив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в кінці грудня 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніх консультацій.

Відео дня

На думку глави НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, Україна повинна вийти з конкретною пропозицією щодо залучення європейського партнера до управління своєю ГТС вже на початку 2018 року. Затягування із залученням міжнародного партнера спричинить втрату транзиту російського газу.

Раніше Коболєв заявив, що Кабмін виключив Нафтогаз з переговорів з інвесторами для ГТС. За його словами, на сьогодні Нафтогаз "виключений з процесу переговорів із зарубіжними партнерами". "Ми зараз в цьому участь не беремо, зараз це є прерогативою уряду", - заявив він.


Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, в тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X