Міністр ЖКГ розповів, що допоможе Україні зекономити до 11,4 млрд кубометрів газу

5 квітня 2016, 19:32
За умови реалізації проектів енергозбереження в домогосподарства Україна може економити до 11,4 млрд кубометрів газу щороку

Про це йдеться у спеціальному звіті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, опублікованому на офіційній сторінці глави відомства Геннадія Зубка в соціальній мережі Facebook.

Відео дня

"Найбільший обсяг газу - близько 60% - йде на опалення та побутове використання палива. Промисловість використовує лише 40% від загального обсягу споживаного в країні газу", - повідомляє він

Фахівці відомства підрахували, що централізоване утеплення житлових будинків дозволить економити до 7,3 млрд кубометрів газу на рік, заміна газових котлів - до 1,7 млрд кубометрів, модернізація котелень та мереж - сумарно до 2,4 млрд кубометрів.

"У грошовому вираженні така економія складе близько 2,5 млрд дол. на закупівлі палива і ще близько 1 млрд дол. на виплатах субсидій", - наголошується в звіті.

Зауважимо, цього року Україні вдалося злізти з російської газової голки. Раніше Яценюк заявив, що завдяки реверсу та іншим заходам сьогодні в українських газових сховищах на 2 млрд кубометрів газу більше, ніж рік тому.

.

Показати ще новини
Радіо НВ
X