Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше - Гройсман

3 березня 2019, 01:13

Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Україна - енергетична країна. Я впевнений, що ми можемо видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше. Для нас абсолютно реально в майбутньому не залежати від будь-яких поставок газу з-за кордону", - написав Гройсман на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Прем'єр-міністр зазначив, що уряд зробив низку кроків для збільшення видобутку газу.

"Ми зруйнували закритий клуб в енергетиці. Відкрили геодані, запроваджуємо прозорі аукціони та конкурси. Ввели мораторій на п'ять років щодо перегляду ставок рентних платежів. Зменшили рентні платежі на нові свердловини. Завдяки зміні системи роботи Держгеонадр можемо до 2023-2025 років значно збільшити видобуток газу", - написав Гройсман.

Також влада працює над підвищенням енергоефективності країни.

"П'ятий рік працює урядова програма Теплі кредити, якою скористалися близько півмільйона українських сімей. Запускаємо Фонд енергоефективності, який надаватиме кошти на енергозберігаюче обладнання", - заявив Гройсман.

За словами прем'єр-міністра, "головна мета цієї енергетичної стратегії - забезпечити Україну власним газом і з часом стати країною-експортером".

Нагадаємо, в лютому Гройсман заявляв, що державна компанія Укргазвидобування провалила план щодо збільшення до 2020 року видобутку газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X