Україна купила двигуни для воєнної техніки у Росії - ЗМІ

3 листопада 2016, 09:50
Держпідприємство Укрінмаш закуповує продукцію російських виробників через британських посередників, повідомляє Слідство.інфо

Гусеничні стрічки для військової техніки та двигуни російського виробництва купували для бронетранспортерів БТР 70. Постачальником виступила британська фірма Rion Assets Company LTD.

Відео дня

"Показово те, що банківський рахунок Rion Assets Company LTD відкрито у Латвії. Це стало поширеною практикою, коли компанії, помічені у різного роду оборудках та відмиванні коштів, користуються послугами латвійських банків", - зазначається у сюжеті.

На переговорах з Укрінмашем британську фірму представляв мешканець столиці.

"В Укрінмашу довіреність представника британської компанії, питань не викликала, як і не викликало питань те, що офіційною адресою для листування міжнародної компанії з Туманного Альбіону, у переговорах з Енергоатомом, була вказана київська квартира", - йдеться у розслідуванні.Так, представником компанії виявився киянин Роман Корнієнко.

Контактна адреса Rion Assets Limited LTD - м.Київ, Дарницький бульвар, 3А.

За цією адресою зареєстроване підприємство Сплав-Україна директором якої є Корнієнко Олександр Анатолійович, а єдиним власником цієї фірми виступає російське закрите акціонерне товариство Сплав з Новгороду.

Корпорація належить російській Альфа-Груп. Вона відома серед країн колишнього Радянського Союзу як виробник обладнання для атомних електростанцій.

Згідно з документами, які є в журналістів, на закупівлю гусеничних стрічок українським підприємством було витрачено 121 200 доларів за 20 одиниць, або ж 6060 доларів за штуку. На закупівлю двигунів для БТР було витрачено 160 тисяч доларів за 20 одиниць, тобто 8 тисяч доларів за штуку.

"Водночас середня ціна за такі двигуни становить близько 2, максимум 3 тисячі доларів, а це майже вчетверо дешевше того, що купили у британської прокладки", - наголошується в сюжеті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X