Україна суттєво скоротила споживання антрациту - Кістіон

11 грудня 2017, 11:43
Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що в листопаді 2017 року теплові електростанції (ТЕС) скоротили споживання вугілля марки А на 34%, або на 274 тис. т - до 532 тис. т порівняно з аналогічним періодом 2016 року

Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів.

Так, другий місяць поспіль на ТЕС спостерігається зменшення споживання вугілля антрацитної групи на 300 тис. т.

"Якщо ми раніше в рік споживали понад 9 млн т вугілля марки А, то вже за підсумками цього року це буде близько 5 млн т. Це стало можливим завдяки задіяним Урядом заходам з переведення антрацитових блоків українських ТЕС на газову групу", - зазначив Кістіон.

Відео дня

За його словами, у листопаді минулого року Україна споживала 806 тис. т антрацитового вугілля марки, а в листопаді 2017 року - 532 тис. т.

Кістіон також додав, що стратегічним завданням наступного року є нарощування власного видобутку вугілля газової групи.

"Минулого тижня урядом була утворена Національна вугільна компанія, до якої увійшло понад тридцять державних шахт. Наступний крок - призначення менеджменту, який має визначитися, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації. Запустивши цей процес, ми можемо скоротити видатки на утримання збиткових шахт в сумі 1,5 млрд грн на рік", - зазначив він.

Нагадаємо, що 6 грудня 2017 року Кабмін створив державне підприємство Національна вугільна компанія. Всього в Національну вугільну компанію увійдуть 19 державних підприємств, які в своєму складі мають 33 державні шахти.

Раніше повідомлялося, що ТЕС і ТЕЦ України за 9 місяців 2017 року зменшили споживання вугілля на 23,3% - до 17,6 млн тонн (на 5,4 млн т).

Частка імпортного вугілля в структурі споживання теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) України в листопаді-грудні 2017 року становитиме понад 30%.

Загалом в 2017 році споживання вугілля ТЕС і ТЕЦ України очікується на рівні 26,2 млн т, що на 16,2% (на 5 млн т) менше, ніж у 2016 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X