Україна наростила золотовалютні резерви

7 листопада 2017, 11:40
Міжнародні резерви Національного банку України (НБУ) у жовтні виросли на 0,5% - до $18,7 млрд

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

Відповідно, резерви третій місяць поспіль оновлюють максимум з початку 2014 року. В цілому з початку року резерви на 21% перевищують рівень початку поточного року.

Відео дня

Зокрема, за підсумками жовтня резерви зросли на $98 млн, або 0,5%.

Також зазначається, що збільшенню обсягів резервів протягом жовтня сприяли: надходження на користь уряду на суму $185,3 млн, у тому числі $170,3 млн - від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, надходження від операції swap з уповноваженим банком на внутрішньому ринку на суму $100 млн.

У той же час з міжнародних резервів було направлено $147,2 млн на валютні інтервенції, які Національний банк здійснював для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку під дією тимчасових факторів.

Крім того, протягом жовтня Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку $181,2 млн, у тому числі $41 млн - по інтервенціях у формі запиту кращого курсу.

У той же час у жовтні Національний банк купив у результаті проведення інтервенцій у формі запиту кращого курсу $34 млн.

Також $30,9 млн було направлено з резервів на платежі уряду з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу у іноземній валюті. З них $3,3 млн - з метою обслуговування ОВДП, номінованих у валюті.

Станом на 1 листопада обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.

Раніше повідомлялося, що міжнародні резерви України на початок жовтня становили $18,6 млрд - максимум з початку 2014 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X