Україна та МВФ досягли робочої домовленості за програмою stand-by на $3,9 млрд

19 жовтня 2018, 20:23

Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Україна на робочому рівні досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF).

"Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році", - цитує агентство Інтерфакс-Україна повідомлення МВФ.

Відео дня

Згідно з повідомленням, досягнута на робочому рівні домовленість підлягає затвердженню з боку менеджменту і ради директорів МВФ. Засідання ради очікується після схвалення Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік і збільшення тарифів на газ та опалення для населення, що відображає ринкові тенденції зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

[see_also]

Вічний серіал Україна-МВФ продовжується

[/see_also]

Нагадаємо, що МВФ замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by. Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Програма розширеного фінансування (EFF) була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X