Україна і Молдова збільшили товарообіг на третину

29 листопада 2017, 13:36
Товарообіг між Україною і Молдовою за 9 місяців 2017 року виріс на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року

Про це повідомив заступник голови Ради зовнішньої політики Українська призма Сергій Герасимчук, передає Інтерфакс-Україна.

"Станом за 9 місяців 2017 року товарообіг між країнами зріс більш ніж на 30% порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Україна входить до топ-10 торгових партнерів Молдови", - розповів Герасимчук.

Відео дня

Разом тим, експерт зазначив, що протягом 2016 року діяли підвищені імпортні мита на м'ясо птиці, сосиски, молоко, вершкове м'ясо, твердий сир, морозиво і цемент, які були введені з ініціативи Міністерства економіки Молдови, що й відбилося на зниженні товарообігу між країнами.

"Молдова це запровадила в односторонньому порядку, Україна це сприйняла досить нервово, як порушення правил СОТ, як порушення вільної торгівлі в межах СНД... Це вдалося скасувати за допомогою втручання прем'єр-міністрів", - повідомив він.

Нагадаємо, в квітні 2016 року молдовський уряд ухвалив постанову, яка обмежує постачання української м'ясо-молочної продукції. У свою чергу, Україна відповіла, що запровадження цих обмежень порушують норми СОТ і угоди про зону вільної торгівлі в межах СНД. Улітку минулого року Молдова вирішила, що торгові обмеження проти України будуть діяти до кінця 2016 року, але далі їх продовжувати не будуть.

Показати ще новини
Радіо НВ
X