Україна і кредитори заявили про продовження переговорів щодо держборгу

14 серпня 2015, 10:19
Українська делегація і спеціальний комітет кредиторів провели детальні дискусії в Сан-Франциско про реструктуризацію українського державного зовнішнього боргу

Згідно зі спільною заявою сторін, переговори тривають, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, цей раунд переговорів розпочався 13 серпня. Міністр фінансів Наталія Яресько анонсувала цю зустріч як "фінальний раунд переговорів про реструктуризацію боргу".

Відео дня

Реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, однак переговори з кредиторами поки не дають результату. Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, що оцінюється приблизно в $20 млрд, розстрочити платежі і знизити відсотки. Комітет кредиторів, який представляє чотирьох великих власників облігацій на $8,9 млрд доводив, що і без списання основної суми Україна зможе вкластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривалу відстрочку виплат.

Київ наполягав на списанні, спираючись на параметри програми МВФ, з кінця травня погрожуючи ввести мораторій на виплати, але одночасно запропонувавши в середині червня додаткові інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

До теперішнього часу Києву вдалося домовитися з зовнішніми приватними кредиторами Укрексімбанку та Ощадбанку про реструктуризацію єврооблігацій та інших зобов'язань на суму, відповідно, $1,5 млрд і $1,3 млрд. Однак у випадку держбанків мова йшла тільки про пролонгації строків погашення без списання основної суми боргу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X