Україна і Канада планують розширити Угоду про ЗВТ - посол України в Канаді

29 серпня 2018, 12:50

Найближчим часом Україна і Канада мають намір почати обговорення питання про розширення Угоди про вільну торгівлю між країнами.

Про це заявив надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко в ефірі Радіо НВ.

"Я думаю, що прийшов час розширювати Угоду про вільну торгівлю на сферу послуг і на сферу інвестицій. Це наступний логічний крок і, думаю, що ми навіть запізнилися з початком цих переговорів... У найближчі місяці, думаю, що не пізніше жовтня ми почнемо переговори про розширення сфери дії Угоди. Є попередня домовленість, що Степан Кубів (перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі - НВ) прилетить до Канади для того, щоб провести засідання двосторонньої комісії, яка адмініструє нашу Угоду про вільну торгівлю. Думаю, що це хороший момент, щоб почати переговори", - сказав він.

Відео дня

За його словами, в послугах Канаду дуже цікавить все, що пов'язано з IT-технологіями.

"Це дуже сильний напрямок для нашої співпраці. Зараз великі канадські компанії серйозні замовлення передають українським айтішникам. Ми говоримо про тисячі українських айтішників, які задіяні в написанні програмного забезпечення для канадських компаній. Угода повинна створити для цього кращі умови", - пояснив посол.

Нагадаємо, що Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набула чинності 1 серпня 2017 року. Були скасовані 98% тарифів на українські товари переважно сільськогосподарського сектора економіки, за винятком м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть діяти квоти. Для канадських товарів були скасовані 72% тарифів, а протягом 7 років безмитний експорт зросте до 98%.

Крім того, угода взаємно відкрила ринки держзакупівель, а окремі розділи документа були спрямовані на захист електронної комерції та інтелектуальної власності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X