Україна і ЄС виділять €270 млн на Фонд енергоефективності

5 квітня 2018, 09:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабінет міністрів проект розпорядження про підписання договору з Європейською комісією про фінансування програми підтримки енергоефективності в Україні - ЕЕ4U терміном на сім років.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 4 квітня, передає Інтерфакс-Україна

Так, Європейський Союз направить кошти для підвищення енергоефективності в житловому секторі України, зменшення викидів CO2 і надання допомоги індивідуальним домогосподарствам або групам домогосподарств в здійсненні інвестицій в енергоефективність своїх будинків на загальну суму 268 млн.

Відео дня

Згідно з проектом договору, фінансування з бюджету ЄС буде здійснюється на підставі Європейського інструменту сусідства, максимальний внесок з боку ЄС становитиме 50 млн.

Відзначається, що співфінансування програми в якості третьої сторони буде здійснюватися з боку Німеччини в розмірі 15 млн терміном на чотири роки і України на суму 203 млн - близько 1,6 млрд грн щорічно протягом п'яти років.

"Подальші внески донорів до Фонду можна очікувати з часом. Найбільш ймовірними кандидатами є країни-члени ЄС та інші країни-члени Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5Р)", - відзначається в договорі.

Внесок ЄС у Цільовий фонд багатьох донорів буде спрямований на підтримку діяльності Фонду енергоефективності. Банкам-партнерам (державні і приватні українські банки) буде доручено встановлення зв'язків з бенефіціарами, а також прийом, обробка і схвалення заявок.

Нагадаємо, що 20 грудня 2017 року Кабмін створив державне підприємство Фонд енергоефективності.

Раніше в ЄС заявляли про можливість виділення Україні €100 млн на потреби Фонду.

Крім того, уряд Німеччини висловлював готовність до співфінансування Фонду та надання консультацій в його створенні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X