Україна і ЄБРР домовилися про нову стратегію співпраці

24 жовтня 2018, 08:12

Україна та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЕБРР) започатковують нову стратегію взаємодії, яка передбачає реалізацію довготривалих і фінансово великих проектів як на рівні приватного сектору, так і на рівні державного управління.

Такі домовленості було досягнуто під час зустрічі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з віце-президентом ЄБРР Аленом Пію, повідомили у прес-службі уряду.

"Певно, у нас більше немає країн-партнерів, аналогічних Україні.Ми затвердили нову стратегію діяльності з Україною, і один з ключових напрямків – активізація і збільшення нашої діяльності в приватному та державному секторі", - заявив Пію.

Відео дня

За його словами, ЄБРР дуже зацікавлений в проектах альтернативної енергетики, розвитку державних банків. Тому кредитор очікує від уряду законодавчих ініціатив, які стосуються закону про альтернативну енергетику, про державні банки, про концесії і про діяльність бізнес-омбудсмена. Гройсман назвав зміни до законодавства ”робочими процесами”.

Крім того, вже до кінця 2018 року ЄБРР планує підписати низку практичних домовленостей з Укрзалізницею та держпідприємством Украерорух.

На зустрічі також представили нового регіонального директора ЄБРР Меттео Патроне, який замінить на цій посаді Франсіса Маліжа.

Нагадаємо, що нещодавно ЄБРР визначив операційні та стратегічні пріоритети в Україні на найближчі п'ять років.


ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе сукупні зобов'язання з надання майже €12,1 млрд у рамках близько 400 проектів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X