Нова реальність. Україна хоче змінити Угоду про асоціацію з ЄС — Кулеба

25 жовтня 2019, 15:47

Ми хочемо привести Угоду про асоціацію з ЄС у відповідність до реальності - віце-прем'єр Кулеба

Україна працює над оновленням Угоду про асоціацію з ЄС задля приведення її у відповідність до реальних умов. Про це заявив віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба у інтерв'ю Сьогодні.

Відео дня

«Наша Угода про асоціацію складається з двох частин: політичної та економічної. Ми хочемо привести Угоду у відповідність до реальності. Тому що її зміст був погоджений 6−7 років тому. Тобто, реальність кардинально змінилася і наші можливості щодо торгівлі вже просто вийшли за ті норми і стандарти, які закладені в Угоді», — сказав Кулеба.

Як приклад необхідності змін він навів зростання товарообігу із ЄС: «За 8 місяців 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року ріст торгівлі з ЄС склав 8,1%. Це дуже висока динаміка… є цілі групи товарів, за якими ми готові більше постачати, більше продавати в ЄС, а ЄС готовий більше купувати, але треба змінити угоду».

Крім того, він зауважив, що є ще й другий блок — політична частина, яку також потрібно привести у відповідність до «реальних амбіцій і потенціалу».

«Ми не хочемо розкласти цю Угоду по поличках, вона має залишитися цілісною. Ми не хочемо зруйнувати те, що є. Ми хочемо, як-то кажуть, „підкрутити“ деякі речі для того, щоб зробити цю Угоду більш ефективною», — запевнив Кулеба.

Як повідомлялося, раніше про необхідність оновити Угоду про асоціацію із Європейським союзом і підписати «промисловий безвіз» заявляв заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — торговий представник України Тарас Качка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X