Спільна робота. Україна пропонує українські ПСГ для формування запасів європейського газу

26 березня 2022, 15:53

Міністр енергетики Герман Галущенко нагадав, що Україна має найбільші сховища газу в Європі.

В Україні є значні потужності для зберігання природного газу — підземні сховища нашої країни є найбільшими у Європі. «У нашій ініціативі Регіонального енергетичного партнерства, RESP ми пропонуємо використовувати наші ПСГ для створення стратегічного запасу газу для європейських країн», - заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Відео дня

Він повідомив, що країни ЄС працюватимуть над створенням платформи для спільного закупівлі газу. Цю ініціативу відкрито і для України. Наша країна, незважаючи на повномасштабну військову агресію з боку Росії, продовжує бути потужним та надійним партнером Європи у питаннях енергетичної безпеки, каже Галущенко.

Спільна закупівля газу та його зберігання в українських газосховищах дозволить позбавитися диктату держави-терориста та забезпечити постачання енергоресурсів для всього європейського континенту. Європа визнала необхідність відмовитися від енергоресурсів держави-агресора та має намір посилити співпрацю для забезпечення енергетичної безпеки. А також створити механізми солідарності та компенсації для закупівель енергоресурсів, щоб не залежати від їхнього постачання з Росії, повідомив міністр енергетики.

Потужності підземних сховищ в Україні становлять 31 млрд. куб м газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X