Україна готова представити свою лінію захисту по боргу Януковича у Лондонському суді

27 травня 2016, 16:05
844
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гроші позичав екс-президент-втікач Віктор Янукович

У п'ятницю Україна направить Росії пакет документів із лінією захисту Києва в Високому Лондонському суді щодо російського боргу на 3 млрд доларів

Про це йдеться у спільній заяві Мінфіну та МЗС України щодо подання Україною до Високого суду Англії заперечення проти позову компанії The Law Debenture Trust Corporation PLC.

У п'ятницю 27 травня, Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, із яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

"Позивач є довірчим управителем (трасті) згідно із документом, який передбачав надання Росією Україні запозичень у розмірі 3 млрд доларів, укладання якого було результатом домовленостей, досягнутих урядом колишнього президента Януковича у грудні 2013 року з РФ", - йдеться у заяві.

Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню.

"Україна має намір рішуче захищати свою позицію у цій справі, і такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова", - наголошується у спільній заяві.

Нагадаємо,  Міністерство фінансів Росії 17 лютого подало до високого суду Лондона позов до України з боргом у $3 млрд.

Раніше Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на $3 млрд, виділених РФ режиму Януковича в грудні 2013 року.

Варто відзначити, що Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд визнаний офіційним, а не комерційним.

Український Мінфін зробив заяву, згідно з якою Україна має намір і повністю готова рішуче відстоювати свої інтереси щодо зазначених єврооблігацій в англійському суді.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Гаджети

Сьогодні, 21:01

article_img
Навіщо платити більше? П'ять вживаних смартфонів, які вигідніші за нові

Головне

Теніс

Сьогодні, 04:07

article_img
Світоліна вийшла до чвертьфіналу Australian Open
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Наукпоп

Сьогодні, 08:05

article_img
Скрізь життя. У антарктичному озері знайшли рештки крихітних істот