Україна готова представити свою лінію захисту по боргу Януковича у Лондонському суді

27 травня 2016, 16:05
У п'ятницю Україна направить Росії пакет документів із лінією захисту Києва в Високому Лондонському суді щодо російського боргу на 3 млрд доларів

Про це йдеться у спільній заяві Мінфіну та МЗС України щодо подання Україною до Високого суду Англії заперечення проти позову компанії The Law Debenture Trust Corporation PLC.

У п'ятницю 27 травня, Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, із яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

Відео дня

"Позивач є довірчим управителем (трасті) згідно із документом, який передбачав надання Росією Україні запозичень у розмірі 3 млрд доларів, укладання якого було результатом домовленостей, досягнутих урядом колишнього президента Януковича у грудні 2013 року з РФ", - йдеться у заяві.

Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню.

"Україна має намір рішуче захищати свою позицію у цій справі, і такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова", - наголошується у спільній заяві.

Нагадаємо, Міністерство фінансів Росії 17 лютого подало до високого суду Лондона позов до України з боргом у $3 млрд.

Раніше Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на $3 млрд, виділених РФ режиму Януковича в грудні 2013 року.

Варто відзначити, що Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд визнаний офіційним, а не комерційним.

Український Мінфін зробив заяву, згідно з якою Україна має намір і повністю готова рішуче відстоювати свої інтереси щодо зазначених єврооблігацій в англійському суді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X