Україна готова купувати дешевий російський газ, але сумнівається в поставках Газпрому

26 грудня 2017, 08:21
Газ за оновленою формулою контракту з Газпромом буде дешевшим для НАК Нафтогаз України, ніж той, який компанія закуповує сьогодні в Європі. Однак є сумніви, що Газпром відновить поставки

Про це заявив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Позитивний момент рішення (Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку - ред) - ціна, за якою Газпром буде змушений нам поставляти газ, буде нижчою, ніж та, за якою ми зараз купуємо газ з європейського напрямку", - сказав Коболєв.

Відео дня

Глава Нафтогазу зазначив, що згідно з рішенням арбітражу на два роки, що залишилися дії контракту (2018-2019) у НАКу є вимога відбирати не менше 4 млрд куб. м в рік, а у Газпрому є зобов'язання щодо постачання не менше 5 млрд куб. м в рік.

"Це буде означати більше дешевого газу для українських споживачів", - вважає глава НАК.

У той же час він висловив сумніви, що Газпром буде готовий виконувати ці умови і поставляти газ Нафтогазу, так як суд не визнав, що за поставки газу на тимчасово окуповані території повинен платити "Нафтогаз".

"Чи буде Газпром готовий відмовитися від цього боргу і поставляти нам далі газ, дізнаємося найближчим часом", - сказав Коболєв.

Нагадаємо, що у Стокгольмському суді Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Так, українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд. Крім того, суд знизив ціну газу на $130 за період в 2014 році.

Крім того, арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Разом з тим, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз повинен виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Показати ще новини
Радіо НВ
X