Газпром не зможе закінчити Північний потік-2 раніше 2021 року. До нульового транзиту ми готові - голова оператора ГТС

9 квітня 2020, 10:46

Північний потік-2 запрацює не раніше 2021 року сказав голова ТОВ Оператор ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю Liga.net.

«Вже зараз очевидно, що Газпром не зможе закінчити цей проект раніше 2021 року. До нульового транзиту ми готові. І наша програма оптимізація спрямована на підготовку до цього сценарію. Але ми не припиняємо боротися проти проекту СП-2 і розраховуємо на підтримку і американських, і європейських партнерів, оскільки СП-2 несе ризики не тільки для України, але і для всієї Європи, підвищуючи її залежність від поставок газу з РФ», — зазначив він.

Відео дня

За словами Макогона, оператор газотранспортної системи працює над розвитком альтернативних способів її використання.

«Ми запустили транзит через Україну між європейськими країнами і розглядаємо можливість поставок американського LNG через Польщу і далі в країни Східної Європи. Також я бачу великий потенціал у розвитку бізнесу з сезонного зберігання газу в українських ПСГ», — підкреслив він.

Нагадаємо, у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США в розмірі $738 млрд, який включає санкції проти газопроводу Північний потік-2. Після цього швейцарська компанія Allseas, трубоукладач Північного потоку-2, призупинила будівництво газопроводу.

На думку міністра енергетики США Дена Бруйетта, Росія не зможе самостійно добудувати газопровід Північний потік-2 через відсутність технологій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X