Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ

18 вересня 2018, 10:55

Принципова домовленість з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про поступове виведення ціни газу на імпортний паритет до 2020 року досягнута.

Про це заявив глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Є попередній компроміс, якого уряд досяг (з МВФ - ред.). Темпи зараз обговорюються", - сказав він.

Відео дня

Водночас Коболєв зазначив, що не впевнений, що озвучені ЗМІ цифри підвищення ціни на першому етапі (23,5-25% - ред.) вірні.

Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

11 вересня ЗМІ повідомляли, що МВФ погодився на плавне підвищення цін на газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X