Україна програла Росії транзитну суперечку в СОТ на рівні панелі арбітрів

5 квітня 2019, 17:45

Арбітри СОТ не виявили порушення Росією її зобов'язань перед організацією при обмеженні транзиту українських товарів

Україна програла суперечку у Світовій організації торгівлі на рівні панелі арбітрів, яка стосується обмежень щодо транзиту українських товарів через територію Росії, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Як говориться в повідомленні арбітрів, оприлюдненому на сайті СОТ в п'ятницю, 5 квітня, вони не виявили порушення Росією її зобов'язань як за угодою ГАТТ 1994 року, так і за угодою про приєднання до СОТ.

У зв'язку з цим панель арбітрів вирішила не давати жодних рекомендацій Органу з вирішення спорів (DSB) СОТ.

Як повідомлялося, Україна в середині вересня 2016 року направила запит про консультації з Росією в СОТ щодо обмежень транзиту українських товарів через територію РФ, але консультації, які пройшли в листопаді, до консенсусу не привели.

Подача запиту на консультації є першим етапом подачі позову. Провал консультацій протягом 60 днів дає можливість ініціювати створення панелі арбітрів, чим в середині лютого 2017 року скористалася Україна, але РФ тоді заблокувала скликання панелі. У разі повторної заявки рішення про скликання групи експертів приймається автоматично, в результаті гендиректор СОТ 6 червня 2017 сформував таку панель.

СОТ відзначало, що США, ЄС, Китай, Японія, Корея, Туреччина, Індія, Молдова, Канада, Австралія, Норвегія, Бразилія, Болівія, Чилі, Парагвай, Саудівська Аравія і Сінгапур зарезервували за собою право брати участь у панельному розгляді як треті особи.

Президент РФ Володимир Путін на початку липня 2016 року внесла зміни в указ від 1 січня 2016 року №1 про заходи щодо забезпечення економічної безпеки і національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію республіки Казахстан через територію Російської Федерації. Згідно зі змінами, правила ввезення вантажів з території України через Росію поширюються не тільки на Казахстан, а й на Киргизію.

Указ президента РФ від 1 січня 2016 встановлював, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через російську територію здійснюються тільки з території Білорусії "за умови застосування до вантажних приміщень (відсіків) транспортних засобів та залізничного рухомого складу, приміщень, ємностей і іншим місцям, в яких знаходяться або можуть знаходитися товари, засобів ідентифікації (пломб), в тому числі, які функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, а також при наявності у водіїв транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, облікових талонів".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У своїй скарзі до СОТ Україна оцінила скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ в 35,1%, в тому числі в Казахстан - на 45,5%.

Раніше в Міністерстві економічного розвитку назвали передчасними заяви про програш Росії в СОТ. У міністерстві відзначили, що для СОТ природним є двоетапне розгляд суперечок: групою експертів і Апеляційним органом.

Показати ще новини
Радіо NV
X