Україна обігнала Китай за обсягами експорту продовольства до Європи

19 квітня 2019, 17:50

Позитивне сальдо торгівлі України агропродовольчою продукцією з ЄС склало за рік 3,772 млрд євро

Серед країн - головних постачальників агропродовольчої продукції в ЄС за останні 12 місяців Україна посіла третє місце, обігнавши Китай. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Відео дня

Обсяг українських поставок склав 5,9 млрд євро, китайських - 5,7 млрд євро. Перше місце залишилося за США з 12,4 млрд євро, друге - за Бразилією з 11,8 млрд євро.

Приріст вартості імпорту агропродовольчих товарів з України в річному численні склав 331 млн євро або 6%. Приріст імпорту ЄС агропродовольства з України виявився на 89 млн євро вище, ніж приріст європейських поставок в Україну.

ukragroconsult.com
Фото: ukragroconsult.com

Згідно офіційного звіту Європейської Комісії, ЄС почав 2019 рік з рекордного рівня зовнішньої торгівлі агропродовольством. Вартість експорту сільськогосподарської продукції з ЄС збільшувалася четвертий рік поспіль і досягла в січні 2019 року нового рекорду в 11,2 млрд євро. Імпорт агропродовольчих товарів також зріс до рекордних 10,8 млрд євро, що призвело до збільшення щомісячного товарообігу до 22 млрд євро в порівнянні з 21 млрд євро в січні минулого року.

В цілому, позитивне сальдо торгівлі України агропродовольчої продукцією з ЄС склало в зазначений період 3,772 млрд євро.

Раніше повідомлялося, що агрохолдинг Косюка збільшив експорт курятини в півтора рази.

Показати ще новини
Радіо NV
X