Угорщина зібралася отримувати альтернативний російському LNG-газ

13 листопада 2018, 15:37

Угорщина зацікавлена ​отримувати зріджений газ через LNG-термінали в Литві або Польщі.

Про це повідомив президент Угорщини Янош Адер під час візиту до Вільнюса, передає Интерфакс.

"Коли Литва побудувала термінал зрідженого природного газу (LNG), вона зробила дуже великий крок. У нас є велика мета, щоб з півночі, скажімо, з Польщі або Литви, ми могли отримувати газ", - заявив Адер на спільному брифінгу з президентом Литви Далею Грібаускайте.

Відео дня

За його словами, Угорщина також очікує завершення будівництва хорватської LNG-терміналу. "Ми тоді могли б закуповувати газ з півночі, або з півдня", - додав Адер.

Грібаускайте в свою чергу зазначила, що знаходиться в управлінні Klaipedos nafta термінал LNG міг би сприяти диверсифікації джерел поставок газу в Угорщину.


Раніше Угорщина домовилася з Росією продовжити поставки газу на 2020 рік, також обговорюється подальша пролонгація угод. Довгострокові контракти з Газпромом на поставку російського газу в Угорщину діяли в 1996-2015 роках, а потім були продовжені до кінця 2019 року.

Побудований в Клайпеді (Литва) LNG-термінал став першою реальною можливістю для країн Балтії отримувати газ з альтернативних джерел, крім Росії. Раніше країни регіону цілком залежали від поставок російського Газпрому. Перше судно з СПГ зайшло в порт Клайпеди в жовтні 2014 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X