Угорщина домовилася про транспортування газу з Азербайджану в обхід України

30 березня 2019, 15:20

Угорщина та Азербайджан підписали угоду про створення енергетичної робочої групи для підготовки до транспортування азербайджанського газу в обхід України з 2021 року.

Про це йдеться у повідомленні на сайті угорського уряду.

Угоду узгодили в Баку міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто та його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов у п’ятницю, 29 березня.

Відео дня

За словами Сійярто, угода з Азербайджаном сприятиме посиленню енергетичної безпеки Угорщини та диверсифікації поставок газу.

Угорський міністр зазначив, що конфлікт між Росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на центральноєвропейський регіон, оскільки угоду про транзит газу з Росії через Україну після 2019 року ще не укладено.

«Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу до Угорщини надходить через Україну», - заявив Сійярто.

Нагадаємо, Петер Сійярто заявив, що домовився з главою Газпрому Олексієм Міллером про постачання газу в разі, якщо до 2020 року не буде укладено новий контракт про транзит російського газу через Україну.  Він повідомив, що Угорщина буде закуповувати російський газ через територію Австрії.

Раніше в МЗС України заявили, що для продовження транзиту російського газу в країни Європи з 2020 року оператори газотранспортних систем України та Росії мають укласти два контракти.

Перший контракт має стосуватися технологічної взаємодії, а другий безпосередньо послуг транспортування газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X