Врахували досвід України. МВФ не буде вимагати від Білорусі підвищення тарифів на ЖКП і приватизації

13 травня 2019, 10:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Співробітництво Білорусі з МВФ обмежене технічними консультаціями

Міжнародний валютний фонд не буде вимагати від Білорусі підвищення тарифів на ЖКП і приватизації держпідприємств, заявив міністр економіки республіки Дмитро Крутий. Про це повідомляє Інтерфакс-Захід.

Відео дня

"Тішить, що колеги (з МВФ, - ред.) ЖКП і масову приватизацію держпідприємств сьогодні не обговорюють і (ці вимоги, - ред.) не будуть застосовуватися", - сказав міністр в інтерв'ю телеканалу Білорусь-1.

За його словами, в тому числі МВФ прийняв таке рішення виходячи з негативного досвіду по Україні, де підвищення тарифів на ЖКП призвело до масових неплатежів.

Крім того, глава мінекономіки повідомив, що Білорусь і МВФ на квітневій сесії Фонду переговорів по концепту майбутньої програми не проводили.

"Виходячи з мандата МВФ, в період електоральних кампаній в жодній з країн вони відповідну програму не погоджують і не укладають, щоб це не було витлумачено як форма політичного тиску", - пояснив він.

Разом з тим Крутий зазначив, що сторони в поточному році мають намір принципово обговорити напрямки, за якими готові зблизити свої позиції.

Білорусь є членом МВФ з 1992 року. Мінськ в 2009-2010 роках реалізував програму МВФ stand by, отримавши кредитні ресурси на $3,46 млрд.

Співробітництво Білорусі з МВФ в даний час обмежено технічними консультаціями. Мінськ протягом 2016-2017 років вів переговори з МВФ про відновлення кредитної співпраці, але потім переговори були припинені через розбіжності в швидкості проведення реформ у соціальній сфері, зокрема, темпів підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

У 2019 року в Білорусі повинні пройти парламентські, а в 2020 році - президентські вибори.

Раніше повідомлялося, що оцінна місія МВФ має прибути до України в травні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X