У Yahoo! з'явився другий шанс, а Visa і MasterCard виходять на ринок Китаю – діловий тиждень в світі

13 червня 2016, 11:44
Минулий тиждень був багатий на події в IT-секторі – Google випередила Apple, а Yahoo! може вийти із затяжної кризи  

1 Google обійшла Apple у рейтингу найдорожчих компаній

Творець iPhone компанія Apple поступилася пальмою першості в щорічному рейтингу найдорожчих брендів за версією компанії Millward Brown. У нинішньому році однозначним лідером став IT-гігант Google, його вартість досягла $229,2 млрд. Третє місце, як і торік, займає Microsoft. Також в топ-10 найдорожчих компаній світу входять американська телекомунікаційна компанія AT&T (+20%, $107,4 млрд), Facebook (+44%, $102,5 млрд), Visa (+10%, $100,8 млрд), Amazon (+59%, $98,9 млрд), телекомунікаційна компанія Verizon (+8%, $93,2 млрд), mcdonald's (+9%, $88,7 млрд) і IBM (-8%, $86,20 млрд).

Відео дня

Судячи з цифр, за рік вартість топ-100 найдорожчих брендів зросла незначно – в цілому на 3%. Автори дослідження вважають причиною тому падіння цін на нафту і погіршення темпів зростання світової економіки.

Як відомо, боротьба за першість між технологічними гігантами – Google і Apple не затихає ні на хвилину. Наприклад, у травневому рейтингу журналу Forbes, найдорожчим брендом була все-таки Apple, на другому і третьому місцях, за версією журналу, перебували Google і Microsoft. Відразу після опублікованого рейтингу Google обійшла Apple за вартістю після зниження акцій останньої.

Поки компанії міряються титулами, споживачі в більшості своїй вже давно склали думку щодо обох брендів. Заробивши собі ім'я, потрібно лише утримувати лідируючі позиції і не надто заграватися в кращих гонки.

2 Verizon задумався про покупку Yahoo!

Коли про колись перспективний і подаючий надії проект забув практично весь світ, американська телекомунікаційна компанія Verizon заявила, що вона претендує на покупку інтернет-компанії Yahoo!

Остання, втративши надії вийти із затяжної кризи, в середині тижня виставила себе на продаж. Акції Yahoo! З листопада 2014 року впали в ціні на 42%, а в четвертому кварталі 2015 року її збиток склав $4,43 млрд.

Як повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела, Verizon Communications 6 червня повинна була запропонувати $3 млрд за Yahoo в рамках другого раунду продажу інтернет-активів компанії. Чим завершилися переговори, поки невідомо.

На покупку Yahoo! можуть претендувати і інші компанії — американські мовні компанії XXI Century Fox і Walt Disney, телекомунікаційні корпорації AT&T, Comcast і японську Softbank, китайського онлайн-рітейлера Alibaba, а також прямих конкурентів Yahoo! на інтернет-ринку — компанії Microsoft і Google

Вартість всієї Yahoo! зараз становить $25 млрд, а ключові активи компанії оцінюються приблизно в $6-8 млрд. Судячи з усього, компанія має намір провести ще хоча б один раунд переговорів і сподівається продати себе за вигідну пропозицію.

Таке стратегічне рішення, як мінімум, заслуговує на повагу. Історія знає чимало рішень, коли шляхом злиттів і поглинань збиткові компанії отримували друге народження.

3 Shell відновлює дружбу з Іраном

Зняття санкцій з Ірану в січні цього року з новою силою розгойдало нафтові гойдалки, які, здавалося, ось-ось досягли відносної рівноваги – а ні. Нафтовидобувні країни ніяк не можуть домовитись і сформувати загальну політику контролю за поставками палива, ринок лихоманить, ціни скачуть, а Іран тим часом намагається повернути собі втрачене панування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як повідомило в середу агентство Reuters, британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell відновила закупівлі іранської нафти. Вона стала другим великим гравцем нафторинку після Total, яка повернулася на іранський ринок після скасування санкцій. У компанії цю інформацію не підтвердили.

Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Іран підписав контракти про постачання нафти з компаніями трьох європейських країн. Директор з міжнародних зв'язків Національної іранської нафтової компанії (NIOC) Мохсен Камсари повідомив, що Іран підписав контракти на постачання нафти з компаніями з Італії, Іспанії і Греції. За його словами, контракти підписані з італійськими Saras і Iplom, іспанською Repsol і грецькою Hellenic Petroleum.

Схоже, Іран всерйоз вирішив потіснити інших учасників нафторинку. Судячи за даними травня, видобуток нафти в країні виявилася вище усіляких міжнародних прогнозів. Фактично ж уже зараз експорт нафти Іраном близький до досанкційного показника 2,5 млн барелів на день. На початку червня експорт іранської нафти в Європу досяг 400 тис. барелів на день, очікується, що зовсім скоро він зросте до 700 тис. барелів на день.

4 Visa і MasterCard виходять на ринок Китаю

Дві найпотужніші платіжні системи світу отримають доступ до ринку Китаю - буде легше робити покупки та оплачувати їх в країні висхідного сонця, повідомляє Reuters.

За прогнозами міжнародних експертів, до 2020 ринок Китаю стане найбільшим у світі. Сьогодні ринок Китаю оцінюється в 55 трлн юанів ($ 8,4 трлн).

За даними Народного банку Китаю, операції за банківськими картами досягли в 2015 році 55 трлн юанів, що становить 48% від загального обсягу споживання. Зараз на ринку КНР домінує керована державою China UnionPay Co Ltd. Іноземна компанія повинна відкрити в Китаї дочірню компанію з капіталом не менше 1 млрд юанів (близько $ 152, 2 млн), карти іноземних банків також повинні відповідати національним стандартам безпеки і кібер-безпеки Китаю.

Показати ще новини
Радіо NV
X