У вересні ціни на продукти зросли на 2%

9 жовтня 2017, 19:28
Споживчі ціни в Україні у вересні зросли на 2%

Про це повідомили в Державній службі статистики України.

При цьому, в річному вимірі (по відношенню до аналогічного періоду минулого року) інфляція за підсумками минулого місяця прискорилася до 16,4% з 16,2% за підсумками серпня

Відео дня

Так, з початку року інфляція досягла 10,2%, вийшовши за межі встановленого Нацбанком України цільового діапазону в 8% +/- 2 процентних пункту на поточний рік.

За даними Держстату, у вересні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 2,0%. Відзначається, що найбільше подорожчали яйця - на 31%. Крім того, істотно підвищилися ціни на сало, м'ясо та м'ясопродукти, молоко та молокопродукти, рис, масло, хліб - на 11,2-1,5%. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,7%.

Подешевшали минулого місяця тільки овочі, гречана крупа, риба та продукти з риби, цукор, фрукти.

Також зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій на 1,5%, каналізацію - на 1,0% і водопостачання - на 0,7%.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що до 2020 року інфляція в Україні знизиться до показника в 5% річних.

Також раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, що на зростання цін в Україні впливають ціни на імпортні товари і сезонні коливання цін на товари.

Крім цього, пізніше в НБУ погіршили прогноз інфляції на 2017 рік. За попередніми даними, і нфляція в поточному році складе більше 9,1%.

Показати ще новини
Радіо NV
X