В Узбекистані вперше створять міністерство енергетики

24 жовтня 2018, 15:26

Президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв доручив створити міністерство енергетики країни.

Таке рішення передбачене ухвалою про заходи щодо прискореного розвитку та забезпечення фінансової стійкості електроенергетичної галузі, яке публікують в середу місцеві ЗМІ, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Комісія з реформування електроенергетичної галузі країни на чолі з прем'єр-міністром Абдуллою Аріповим до 15 грудня повинна підготувати проект указу про утворення нового міністерства. На нього буде покладено весь комплекс питань організації та регулювання діяльності паливно-енергетичного комплексу.

На даний час питаннями енергетики та вугільної промисловості займаються акціонерні товариства Узбекенерго і Узбекгідроенерго.

До 1 березня 2019 роки від комісії також, згідно з постановою, потрібно розробити схему організації виробництва, транспортування, розподілу та збуту електричної енергії в Узбекистані. Ця схема повинна передбачити широке залучення приватних інвестицій, включаючи іноземні прямі, в тому числі на умовах державно-приватного партнерства.

При цьому буде збережений повний державний контроль над транспортуванням електроенергії з поступовим формуванням її оптового ринку на основі конкурсних закупівель продукції безпосередньо у генеруючих підприємств.

Мірзієєв також затвердив "дорожню карту" розвитку електроенергетики країни в 2018-2020 роках. Документ включає сім інвестпроектів з модернізації діючих та введення нових генеруючих потужностей загальною потужністю близько 2 ГВт, проектна вартість яких становить $2,6 млрд, і залучення довгострокових кредитів на $1,8 млрд від Світового банку, Азіатського банку розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку і інших міжнародних фінансових інститутів.

Раніше Мірзієєв поставив завдання до 2030 року створити в країні додаткові потужності для вироблення 12,5 ГВт електроенергії. Він також вказав на необхідність усунути наявні проблеми - частка мереж з терміном експлуатації більше 30 років в Узбекистані складає 62%, в оновленні потребують 57% ліній на розподільчих мережах та 39,6 тис. трансформаторних пунктів.

Наразі в енергосистемі Узбекистану діють 48 електростанцій загальною потужністю понад 12,4 ГВт. У 2017 році в країні було вироблено понад 60 млрд. КВт.год електроенергії, що на 3% більше в порівнянні з 2016 роком.

Показати ще новини
Радіо NV
X