У Світовому банку назвали найважливіші реформи, які потрібно реалізувати Україні

8 квітня 2017, 21:59
Україна повинна передусім провести чотири реформи, щоб показники зростання економіки були вищими

Про це в інтерв'ю Дзеркалу тижня сказала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

"Найперша - це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива - 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це - величезний дисбаланс", - сказала Кахконен.

Відео дня

Зараз, за її словами, майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності, і тому потребують захисту держави.

"Другою за важливістю є земельна реформа. Вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію (на продаж землі сільськогосподарського призначення), підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в країну", - підкреслила Кахконен.

Реформування системи охорони здоров'я потрібно, адже фінансування цієї сфери є вкрай неефективним.

"Україна витрачає на медицину більше 4% ВВП - істотно більше, ніж будь-яка країна зі схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, але і непрямих економічних втрат — збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", - говорить Кахконен.

Вона додала, що в Україні щорічно через передчасну смертність та інвалідність "втрачається" майже 6 млн років продуктивного життя.

Антикорупційна реформа є однією з ключових для України, а також для приватних інвесторів, у тому числі іноземних.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк переконаний, що Україна в рейтингу Doing Business за будівельним індексом може увійти до п'ятірки лідерів за умови прийняття низки законів та нормативних актів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X