У світі з'явиться новий сорт нафти - Reuters

10 травня 2018, 08:35

Третій за величиною виробник в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), Іран, готується почати комерційні поставки сорту нафти West Karoun з відвантаженням в травні або червні всупереч навислої над Тегераном загрози нових санкцій.

Про це повідомив Reuters, посилаючись на два інформованих джерела.

За їхніми даними, Іран вже постачав клієнтам пробні партії нафти з блоку родовищ West Karoun, видобуток на якому за останній рік зросла майже вдвічі - до 300 тис. барелів на добу. Введений новий експортний термінал дозволяє експортувати сорт, не змішуючи з іншими марками.

Відео дня

"Перші партії (нафти) West Karoun будуть продані на спотовому ринку, тому що з якістю ще потрібно розібратися", - сказало одне з джерел.

Це означає, що покупцям поки не будуть пропонуватися довгострокові контракти, за якими близькосхідні постачальники зазвичай реалізують свою нафту.

До введення санкцій у 2012 році Іран продавав нафту тільки за довгостроковими контрактами, але з частковим зняттям обмежувальних заходів чотирма роками пізніше розвернувся до спотових угод в спробі повернути втрачену частку ринку.

Як зазначає агентство, прагнення Ірану підняти попит на новий сорт нафти говорить про те, що Тегеран розраховує продовжувати продажу власної сировини, незважаючи на загрозу нових санкцій.

У квітні експорт нафти з Ірану досяг 2,6 млн барелів на добу - рекордного рівня з моменту зняття Заходом обмежувальних заходів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X