«У страшному сні не могли уявити». Співвласник російського Лукойла Федун назвав ціни на нафту катастрофічними

19 березня 2020, 15:37

Співвласник і віце-президент найбільшої російської приватної нафтової компанії Лукойл Леонід Федун вважає ціни на нафту, які вчора опустилися нижче $25 за барель, катастрофічними.

Про це він сказав в інтерв'ю РБК.

На думку Федуна, головна причина обвалу нафтових котирувань - розвал угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти і нарощування видобутку основними країнами-експортерами.

Відео дня

«Так, зараз коронавірус вдарив по економіці. Але той нафтовий шок, який стався, він дає ціну приблизно, за нашими підрахунками, від $20 до $25 мінус від існуючої ціни», - сказав співвласник Лукойла. Він додав, що якби сторонам вдалося домовитися про продовження угоди, то барель нафти зараз коштував би близько $50.

За словами Федуна, на нараді нафтовиків з президентом Володимиром Путіним, яка відбулася за кілька днів до розвалу угоди ОПЕК+, «ніяка ідея про вихід [Росії] з угоди не обговорювалася».

«Хоча я знаю, що окремі державні компанії її [ідею про вихід з угоди ОПЕК+] активно лобіювали. Навіть ті, хто лобіювали, не могли собі в страшному сні уявити, що будуть продавати нафту по $25», - зазначив він.

Федун вважає, що в "найбільш негативній ситуації» через розвал угоди опиняться Росія і Саудівська Аравія, які заявили про плани наростити видобуток нафти на падаючому ринку. «Це буде війна на виснаження, від якої виграють США», - сказав співвласник Лукойла.

Він додав, що в США - найбільше споживання нафти і пряма залежність цін на бензин і дизельне паливо від вартості сировини: чим нижча ціна нафти, тим дешевший бензин. За підрахунками експертів Лукойла, за рахунок низьких цін на нафту доходи американського населення зростуть на 6%. А в Росії ж через особливості податкової системи навіть при падінні цін на нафту в два рази вартість бензину не знизиться.

«Населення не страждає від зростання ціни, але нічого не отримує від її падіння. А курс рубля, на жаль, буде падати, ніяких виразних причин, щоб він далі не падав, немає. Тому, швидше за все, реальні доходи [населення Росії] впадуть», - попередив бізнесмен.

Котирування нафти почали падати 9 березня після розриву угоди ОПЕК+ щодо скорочення виробництва та після початку цінової війни. Ціни на нафту впали минулого тижня на 27%, до $33-34 за барель. Цього тижня вони продовжили знижуватися. Вчора ціна нафти марки Brent в ході торгів на біржі ICE подолала психологічний бар'єр і опустилася нижче $25 за барель. На максимумах в січні 2020 року ціна бареля Brent перевищувала $71. За 2,5 місяці її вартість знизилася більш ніж на $40.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що федеральний бюджет РФ в 2020 році недорахується майже 3 трильйонів рублів (1,02 трлн грн) нафтогазових доходів через падіння цін на нафту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X