У США зробили перший крок до санкцій проти російського газопроводу в обхід України

19 липня 2018, 12:10

До Конгресу США внесено законопроект про санкції проти Північного потоку-2 (Nord Stream 2).

Про це заявив сенатор від штату Вайомінг Джон Баррасо в середу, 18 липня, передає DW.

У законопроекті під назвою Про припинення російської енергетичної агресії сказано, що санкції проти газопроводу дозволять країнам-членам НАТО уникнути примусу та політичних маніпуляцій з боку Росії.

Відео дня

"Такі країни, як Німеччина, мають скорочувати обсяг природного газу, який вони купують у Росії, а не підвищувати його", - заявив Баррасо.

Раніше з критикою Північного потоку-2 також виступав президент США Дональд Трамп, який заявляв, що Німеччина стала "заручницею" Росії.

Зазначимо, що наприкінці червня джерело Reuters в міністерстві економіки Німеччини заявило, що США запевнили міністерство, що не запроваджуватимуть санкції проти підрядників будівництва газопроводу.


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність із уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Очікується, що Північний потік-2 може бути введено в експлуатацію до кінця 2019 року.

Дозвіл на його будівництво видали Швеція, Фінляндія та Німеччина. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, Україна та США.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер заявляв, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Показати ще новини
Радіо NV
X