США назвали обнадійливими дії України щодо Мотор Січі та ПриватБанку
За словами тимчасової повіреної у справах США в Україні Христини Квін, дії української влади щодо Мотор Січ і підозри колишнім топменеджерам ПриватБанку є обнадійливими.
У США вважають обнадійливими кроки України щодо ПАТ Мотор Січ і притягнення до відповідальності колишніх керівників ПриватБанку. Про це в інтерв'ю Інтрефакс-Україна заявила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.
«Обнадійливими для нас були обмежувальні заходи щодо китайської компанії, яка намагається неналежним чином отримати контроль над стратегічно важливою технологією АТ Мотор Січ. Нещодавно висунуті обвинувачення проти колишніх керівників ПриватБанку є важливим першим кроком до залучення до відповідальності олігархів, обвинувачених в розкраданні мільярдів у українського народу. Обнадійливими для нас також стали кроки щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних за втручання у вибори в США», — сказала Квін.
Також вона додала, що США підтримали кроки з впровадження Україною санкцій проти Віктора Медведчука і Тараса Козака. Квін наголосила, що вони роками використовували свої медіаактиви «для підриву суверенітету і територіальної цілісності України».
За словами повіреної у справах США в Україні, для початку слід визнати наскільки складною є боротьба з корупцією. Квін зазначила, що впливові кола з вузькокорисливим інтересами докладають зусиль не тільки для того, щоб підірвати реформи, а й дискредитувати порядок денний реформ нескінченним потоком дезінформації та фальшивою риторикою.
Водночас повірена у справах США в Україні наголосила, що не Сполученим Штатам судити, чи є реформи «достатніми», а українському народові.
Нагадаємо, що 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу заявив, що Мотор Січ повернуть у власність держави і українського народу. Він зазначив, що це буде зроблено «законним і конституційним» способом. 23 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про Мотор Січі.
Крім того, 22 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру в розтраті 136,89 млн грн трьом колишнім високопоставленим працівникам ПриватБанку. Цей епізод справи стосується страхової компанії Інгосстрах. Серед підозрюваних — ексглава правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівниця одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов’язаної страхової компанії Інгосстрах.
15 березня в справі ПриватБанку було оголошено ще три підозри за іншим епізодом, який стосується розтрати 8,2 млрд грн. Серед підозрюваних — Олександр Дубілет, ексзаступник голови правління — керівник казначейства Людмила Шмальченко, а також колишня начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надія Конопкіна. Олександр Дубілет оголошений в розшук.