У швейцарському банку спрогнозували уповільнення зростання світової економіки на 2019 рік

19 листопада 2018, 09:35

Зростання глобального ВВП за підсумками 2018 року буде на рівні 3,8%. У 2019 року зростання економіки сповільниться до 3,6%.

Про це повідомили аналітики швейцарського банку Julius Baer, передає Дзеркало тижня.

Темпи економічного підйому у США становитимуть відповідно 2,9% і 2,8%, єврозони - 2,1% і 1,7%.

Відео дня

Очікується, ВВП Китаю в 2018 році збільшиться на 6,5%, у наступному році - на 6,2%. Влада країни будуть реалізовувати стимулюючі заходи, які дозволять продовжити структурну перебудову економіки і уникнути різкого уповільнення зростання, зазначається в звіті швейцарського банку.

Як свідчить оперативна статистика, включаючи індекси ділових настроїв PMI, динаміка економічного росту в різних країнах стає все більш розсинхронізованою. США залишаються локомотивом підйому, тоді як в єврозоні відзначається погіршення показників, а в країнах, що розвиваються, особливо з високим борговим навантаженням і структурними проблемами, - активне уповільнення.

"Найбільші Центробанки світу поки демонструють готовність підтримувати фінансові ринки, але ця підтримка буде поступово слабшати. В якості нових інвестиційних стратегій особливої уваги заслуговують країни Азії, цифрові інновації, кардинально змінюючи галузі, нова енергетика", - йдеться в повідомленні.

Висока ділова активність, відсутність інфляційного тиску і сильний ринок праці дозволяють Федеральній резервній системі (ФРС) США зберігати курс на посилення грошово-кредитної політики. У 2019 році американський ЦБ продовжить підвищення ключової ставки, яка до кінця року складе 3,5% річних.

В наступному році, ймовірно, перша за довгий час жорсткість умов кредитування Європейським центральним банком і Банком Англії, які обмежаться підвищенням ставок на 25 базисних пунктів - до 0,25% та 1% річних відповідно, прогнозують експерти.

Фінансові ринки знаходяться в фазі зміни загального тренду, яка характеризується підвищеною волатильністю.

На американському ринку держоблігацій завершується 35-річний "бичачий" тренд, проте перспективи масштабного зниження поки не спостерігаються. При цьому кореляція між казначейськими облігаціями США і фондовими індексами прагне до нуля: рух котирувань цих двох типів активів буде ставати все більш незв'язним один з одним і нестабільним, що підтверджується волатильністю акцій в жовтні.

Тим не менш, Julius Baer не очікує, що ця ситуація призведе до підвищення прибутковості еталонних 10-річних US Treasuries до 4% річних.

Протягом наступних 12 місяців ціни на нафту будуть перебувати в коридорі $ 60-80 за барель, вважають у банку. Зростання цін вище цього рівня буде стримуватися збільшенням пропозиції, в першу чергу з боку сланцевих виробників, тоді як політика ОПЕК+ буде перешкоджати занадто різкого падіння котирувань.

"Головні ризики у світовій економіці пов'язані з політикою США, в тому числі торговими суперечками і загостренням санкцій проти Ірану, бюджетними проблемами в Італії, що створюють значні ризики для євро, і процесом виходу Великобританії з Європейського союзу. Також зберігається ймовірність дефолту в Туреччині, який може викликати ланцюгову реакцію на ринках і спровокувати нову масштабну кризу", - наголошується в звіті.

Нагадаємо, що у червні Всесвітній банк спрогнозував світову кризу після 2019 року.

Експерти американського фінансового холдингу JPMorgan також заявили, що нова фінансова криза може статися в 2020 році.

Пізніше міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз зростання світової економіки на 2019 рік через торговельний спір США та Китаю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X