Нові санкції Єврокомісії містять інструменти для їхнього обходу — Мінінфраструктури

10 квітня 2022, 14:21
Олександр Кубраков, голова Мінінфрвструктури (Фото:Alexander Kubrakov / Facebook)

Олександр Кубраков, голова Мінінфрвструктури (Фото:Alexander Kubrakov / Facebook)

У Мінінфраструктури заявили, що нові санкції Єврокомісії проти Росії та Білорусі містять у собі інструменти для їхнього обходу.

Санкції Єврокомісії, введені проти РФ і Білорусі у відповідь на агресію проти України, дозволяють цим країнам продовжити торгівлю з Євросоюзом через винятки, які є в цих заходах.

Відео дня

Про це заявили у Міністерстві інфраструктури України.

« Зокрема: природний газ та нафта, включаючи продукти нафтопереробки, а також титан, алюміній, мідь, нікель, паладій та залізну руду; фармацевтична, медична, сільськогосподарська та харчова продукція, включаючи пшеницю та добрива; гуманітарні вантажі; окремо передбачена можливість робити винятки для російських компаній у вивезенні та передачі культурних цінностей, що надаються у тимчасове користування», - зазначили у Мінінфраструктурі.

У відомстві такі санкції назвали непослідовними та нагадали, що через агресію Росії та Білорусі страждає не лише українська економіка, а й країни ЄС.

Також у міністерстві наголосили, що ті вантажі, які не можуть вивозитися з українських портів, поставлятимуться до ЄС автомобільним та залізничним транспортом.

" Витрати на будівництво нових логістичних маршрутів становитимуть мільярди... Щоб прийняти ці вантажі, країни-члени ЄС мають підготувати свою інфраструктуру складів, митних пунктів, роботи санітарних служб", - пояснили в Мінінфраструктурі.

У міністерстві наголосили, що запровадження п'ятого пакету санкцій Єврокомісії відбулося на тлі масових вбивств громадянських українців у Бучі та інших містах, проте вжиті півзаходи залишають можливість для ЄС продовжувати вести звичний бізнес з агресором.

Нагадаємо, що Євросоюз з 9 квітня заборонив ввезення та транзит нових вантажів автотранспортом з Росії та Білорусі на територію ЄС.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X