У Сальвадорі тисячі людей протестували проти визнання біткоїна офіційним платіжним засобом

16 вересня 2021, 09:01

15 вересня в Сан-Сальвадорі тисячі людей вийшли на акцію протесту проти визнання біткоїну офіційним платіжним засобом в Сальвадорі.

Президент Найіб Букеле запевняє, що криптовалюта допоможе сальвадорцям, які працюють за кордоном, відправляти гроші додому, але демонстранти побоюються, що біткоїн принесе в країну нестабільність і інфляцію, пише BBC.

Відео дня

Протестуючі тримали плакати і таблички з гаслами «Диктатор Букеле», «Ні біткоїну» і «Поважайте Конституцію». Вони звинувачують президента в авторитаризмі. Проте багато жителів країни підтримують президента. Недавнє опитування показало, що його дії схвалюють 85,7% громадян.

REUTERS / Jose Cabezas
Фото: REUTERS / Jose Cabezas

Нагадаємо, що Сальвадор став першою країною, де криптовалюту біткоїн визнали офіційним платіжним засобом. З 7 вересня жителі країни можуть розплачуватися криптовалютою, платити податки в біткоїнах і використовувати його для погашення іпотеки. Влада перерахує по $30 в біткоїнах за установку офіційного криптовалютного гаманця Chivo, який може використовуватися для платежів в біткоїнах і американських доларах. Уряд також має намір розгорнути мережу з 200 біткоїнових банкоматів, в яких можна буде придбати криптовалюту.

Показати ще новини
Радіо NV
X