У S&P заявили, що п'ятий транш МВФ стане останнім для України

23 квітня 2018, 16:07

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's Global Ratings прогнозує, що п'ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) на суму $1,9 млрд, який Міністерство фінансів розраховує отримати у травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться у звіті міжнародного агентства, передає УНІАН.

"Програма розширеного фінансування МВФ завершиться у березні 2019 року, і ми не очікуємо будь-яких додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ у період до 2020 року ", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

В агентстві також вважають, що після проведення виборів процес формування коаліції, можливо, буде утруднений, що може привести до того, що переговори про нове фінансування з боку МВФ будуть відкладені.

Раніше повідомлялося, що S&P Global Ratings зробило новий прогноз української економіки та інфляції, а також спрогнозувало падіння курсу гривні.

Україна і МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ складе близько $1,9 млрд.

У березні в МВФ назвав терміни перегляду програми фінансування України.

Додамо, що МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X