У Росії знайшли новий аргумент для закупівлі Україною продукції Газпрому

8 червня 2016, 22:27
Російський газ, який Україна купувала у другому кварталі минулого року за ціною $177 за тисячу кубометрів, є комфортним для української сторони

Про це у Мінську 8 червня заявив міністр економічного розвитку РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас завжди була позиція, що ніяких змін до контракту не може бути до кінця 2019 року. Що стосується поставок газу в Україну, ціни які діють на сьогоднішній день, набагато більш комфортні, ніж ті ціни, які є на споті на європейських газових хабах. Другий квартал (розрахункова контрактна ціна без знижки) 177 доларів за тисячу кубометрів", - сказав Новак.

Відео дня

За його словами, чинний контракт Нафтогаз-Газпром визначає всі умови взаємодії між компаніями, який передбачає ціни відповідно до тенденцій на ринку.

Нагадаємо, 7 червня НАК Нафтогаз України надіслало лист до своїх російських колег, в якому вказані умови закупівлі газу в Росії. Остання пропозиція Нафтогазу передбачає, що Україна буде купувати газ у РФ лише за умови конкурентної, а не завищеної цін. Виправданою ціною в Нафтогазі назвали рівень "хаб мінус транспорт". Наразі компанія призупинила поставки в очікуванні зниження цін у третьому кварталі.

Напередодні стало відомо, що доходи Газпрому протягом перших чотирьох місяців цього року скоротилися на $10.781 млрд, що майже на третину нижче від прибутків за аналогічний період у 2015 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X