У Росії у справі про забруднення нафти в трубопроводі Дружба затримали чотирьох осіб

8 травня 2019, 09:18

Російське слідство виявило групу компаній, які передавали в трубопровід Дружба забруднену нафту, повідомив 7 квітня під час засідання уряду міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Про це пише агентство ТАСС.

"Слідство виявило групу компаній, які здійснювали передачу кондиційної нафти з використанням в наднормативній кількості хлорорганічних з'єднань. Матеріали перевірки наразі передані в прокуратуру, проводиться комплекc оперативних заходів, слідчих дій ФСБ, Слідчого комітету, порушено кримінальну справу за статтею 158, 210 і 215.2" , - зазначив він.

Відео дня

За словами Новака, правоохоронці затримали чотирьох людей. Вони знаходяться в СІЗО.

Міністр додав, що була створена міжвідомча комісія для розслідування інциденту з забрудненням нафти.

"За підсумками перевірки визначено джерело забруднення нафти - це вузол обліку Лопатино в Самарській області", - повідомив він.

Нагадаємо, Белнефтехим повідомив про постачання забрудненої нафти з РФ ввечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходила по нафтопроводу Гомельтранснафта Дружба, перевищувало "в десятки разів граничні значення за стандартом". У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - ВАТ Мозирський НПЗ і ВАТ Нафтан - майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки. Прокачування якісної нафти від російської ЛВДС Унеча в сторону білорусько-російського кордону і ЛВДС Мозир почалося 29 квітня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X