У Росії заявили про закінчення рецесії

8 серпня 2016, 17:01
В ЦБ Росії заявили про закінчення рецесії і можливість виходу російської економіки на траєкторію повільного зростання, повідомляє РБК з посиланням на доповідь відомства

Зокрема, вийти на "траєкторію повільного зростання" Росія, за прогнозом експертів ЦБ, зможе при відсутності нових "зовнішніх шоків". Таким шоком може стати, наприклад, нове падіння світових цін на нафтовому ринку.

Відео дня

"Індексна оцінка російського ВВП свідчить про те, що рецесія залишилася позаду, а попереду – повільне зростання економіки", - відзначають експерти Банку Росії.

За підсумками липня індексна оцінка приросту ВВП за другий квартал 2016 року (до попереднього кварталу) була підвищена в порівнянні з червневої оцінкою з 0-0,1% до 0,2–0,3%, наголошується в бюлетені.

Аналітики ЦБ РФ вважають, що в третьому кварталі, за новою оцінкою, приріст ВВП (квартал до кварталу) може скласти вже 0,4%, а в жовтні-грудні - відразу 0,5%.

"Тенденції відновлення товарно-матеріальних запасів і продовження нестійкого зростання в промисловості поступово повинні трансформуватися у більш стійкі, хоча і знижені темпи зростання економіки", - наголошується в бюлетені.

Раніше, заступник міністра фінансів Росії Тетяна Нестеренко заявила, що при відсутності економічних реформ, до кінця 2017 року російський бюджет не зможе забезпечити виплати в бюджетній сфері.

В травні 2016 року обсяг російського Резервного фонду і Фонду національного добробуту (ФНД) скоротився до мінімуму за останні чотири роки.

В Мінфіні РФ заявили, що при збереженні складної економічної ситуації в Росії до 2018 року кошти резервних фондів РФ можуть бути повністю вичерпані.

Відзначимо, що російський Резервний фонд наповнюється в основному надходженнями від продажу енергоносіїв, частково ці гроші також перераховуються до Фонду національного добробуту.

Показати ще новини
Радіо NV
X