У Росії заявили про готовність переговорів щодо "боргу Януковича" з іншими країнами

29 грудня 2017, 13:31

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив про готовність Росії обговорювати з іншими країнами і вивчати різні варіанти врегулювання проблеми боргу України у розмірі $3 млрд.

Про це повідомив міністр фінансів РФ Антон Силуанов видання Ведомости.

Він також зазначив, то наразі переговори з Києвом щодо цього питання не ведуться.

"Швидше за все, судовий розгляд продовжиться далі", - пояснив він ситуацію.

Відео дня

Крім того, він додав, що Москва сподівається домовитися про дострокову реалізацію цього боргу або обміну його на інші папери.

Раніше повідомлялося, що уряд Миколи Азарова отримав кредит у межах домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і екс-президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано у вигляді викупу євробондів України на $3 млрд на Ірландській фондовій біржі. У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, вимагаючи від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.

30 грудня 2015 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про запровадження мораторію на виплату боргу РФ.

Нагадаємо, що Високий суд Лондона 29 травня схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

Як відомо, англійський суд у Лондоні не підтримав позицію України, хоча визнав її сильною, щодо боргу на $3 млрд і дозволив подати апеляцію.

7 листопада стало відомо, що Україна виплатила Росії 1,1 млн фунтів витрат за суд по "боргу Януковича".

Нагадаємо, у кінці жовтня заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявив, що Росія обговорює з Україною позасудове врегулювання боргу за євробондами на $3 млрд через посередників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X