Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Росії з'явився реальний конкурент на газовому ринку Європи - Bloomberg

6 квітня 2016, 09:26
2265
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Норвегія хоче виробляти до 33 млрд кубометрів газу на рік

Норвегія хоче захистити свою частку на ринку, збільшивши обсяг видобутку газу зі свого найбільшого родовища Троль і скласти конкуренцію на ринку для Росії та США, передає агентство Bloomberg

Від жовтня 2016 видобуток газу планують збільшити на 10% - до 33 млрд кубометрів на рік. Така сума рівнозначна річній потребі у блакитному паливі для такої країни, як, наприклад, Франція.

Завдяки додатковим обсягам, Норвегія зможе помітно потіснити Росію на газовому ринку Європи. Агентство також зазначає, що у разі спільної агресивної цінової політики, Росія і Норвегія можуть ускладнити поставки зрідженого природного газу (СПГ) зі США до Європи. Через це американці можуть перенаправити свої постачання на ринки Індії та Бразилії.

"Це саме те, що Норвегія і збиралася зробити – захистити свою частку на ринку", – сказав аналітик Societe Generale Тьєррі Брос. Він додав, що через цінову війну, природний газ і далі дешевшатиме.

"Троль" –  найбільше в Північному морі нафтогазове родовище. Знаходиться в Норвезькому секторі Центрального Європейського нафтогазоносного басейну. Його запаси оцінюються від 250 млн до 750 млн тонн нафти, а природного газу – 1,3 трлн кубометрів.

Нагадаємо, Європа активно шукає альтернативу російському газу. Швейцарська хімічна корпорація Ineos доставила першу партію етану з сланцевого родовища у США до НорвегіїГоловне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися