У Росії з'явився реальний конкурент на газовому ринку Європи - Bloomberg

6 квітня 2016, 09:26
Норвегія хоче захистити свою частку на ринку, збільшивши обсяг видобутку газу зі свого найбільшого родовища Троль і скласти конкуренцію на ринку для Росії та США, передає агентство Bloomberg

Від жовтня 2016 видобуток газу планують збільшити на 10% - до 33 млрд кубометрів на рік. Така сума рівнозначна річній потребі у блакитному паливі для такої країни, як, наприклад, Франція.

Відео дня

Завдяки додатковим обсягам, Норвегія зможе помітно потіснити Росію на газовому ринку Європи. Агентство також зазначає, що у разі спільної агресивної цінової політики, Росія і Норвегія можуть ускладнити поставки зрідженого природного газу (СПГ) зі США до Європи. Через це американці можуть перенаправити свої постачання на ринки Індії та Бразилії.

"Це саме те, що Норвегія і збиралася зробити – захистити свою частку на ринку", – сказав аналітик Societe Generale Тьєррі Брос. Він додав, що через цінову війну, природний газ і далі дешевшатиме.

"Троль" – найбільше в Північному морі нафтогазове родовище. Знаходиться в Норвезькому секторі Центрального Європейського нафтогазоносного басейну. Його запаси оцінюються від 250 млн до 750 млн тонн нафти, а природного газу – 1,3 трлн кубометрів.

Нагадаємо, Європа активно шукає альтернативу російському газу. Швейцарська хімічна корпорація Ineos доставила першу партію етану з сланцевого родовища у США до НорвегіїПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X